Menu

Beschrijving

Kanovakantie op de Ohře

Kanotour op de rivier de OhřeDe Ohře (Duits: Eger) is een zijrivier van de Labe (Duits: Elbe). De vallei van Ohře in West Bohemen biedt veel rust en ongereptheid maar de rivier heeft wel weer veel kleine stroomversnellingen. De rivier kronkelt afwisselend door open landschap en dan weer door dicht beboste natuurgebieden. Regelmatig zijn langs de route cultureel historische bezienswaardigheden (steden, burchten, kastelen) te bewonderen. En de Ohře stoomt door het wereldberoemde kuuroord Karlovy Vary, om maar eens een high light te noemen!

Na gezamenlijk ontbijt vaar je met een internationaal gezelschap de dagetappe. De deelnemers aan deze groepsreis komen uit Tsjechië, Slowakije, Oostenrijk, Duitsland, Nederland en België. Het niveau van inspanning is voor iedereen met een beetje conditie en doorzettingsvermogen goed te doen. We overnachten op basic campings langs de rivier. Wij zorgen voor bagagevervoer en vervoer van de deelnemers, zo heb je dus altijd je eigen auto bij de hand op de plek waar we overnachten.

Het programma van dag tot dag

Wij organiseren 4-daagse en 6-daagse kanotochten op de prachtige rivier de Ohře. De deelnemers aan de 4-daagse tour stromen om de derde dag in en voegen zich bij de groep.

  • Het programma: 6 dagen / 5 nachten, start op dag 1, totaal 72 km van Kynšperk naar Stráž nad Ohří.
  • Het programma: 4 dagen / 3 nachten, start op dag 3, totaal 43 km van Karlovy Vary - Loket naar Stráž nad Ohří.

Omdat we 2 x overnachten in het prachtige Karlovy Vary is het mogelijk om hier te kiezen voor hotelovernachtingen in plaats van de overnachtingen op de camping. In het boekingsformulier kun je dit aangeven. Hieronder staat het programma van dag-tot-dag uitgewerkt.

Kanovakantie op de OhřeDe deelnemers ontmoeten elkaar in de ochtend op de camping in Kynšperk nad Ohří (actuele informatie in de reispapieren).

Kennismaking met de gids en de andere deelnemers. De eerste korte etappe naar Šabina is voor de onervaren kanoërs een oefening van technieken, maar ook anderen moeten even wennen aan de beweging op het water. In de kleine stroomversnellingen leer je hoe je de kano kan beheersen.

  • Afstand: 7 km
  • Overnachting: taboriste-camping nabij Šabina

Kanoën op de OhřeDe kanotocht gaat vandaag door een diep bosrijk dal. Op dit segment van de rivier tref je talrijke uitdagende stroomversnellingen aan. Je doorkruist de stad Sokolov, vroeger een centrum van industrie en mijnbouw, tegenwoordig een aangename stad met stralend opgeknapte gebouwen. Eenmaal de stad uit wordt de rivier trager en dan is er tijd van rust in het plaatsje met middeleeuwse karakter Loket met een prachtige burcht.

  • Afstand: 21 km
  • Overnachting: taboriste-camping nabij Loket

Kanoën op de OhřeIn de ochtend vertrek je richting Karlovy Vary, het kuuroord van de eeuwige roem. Maar eerst langs een schitterend rotsgebied Svatošské skály peddelen. Volgens een legende zijn de rotsen een versteende trouwstoet.

’s Middags is er natuurlijk mogelijkheid om de stad Karlovy Vary (Karlsbad) te bezichtigen. Het is het grootste Tsjechische kuuroord dat al sinds de middeleeuwen bezocht wordt door niet alleen beroemde gasten. De kuurhuizen en hotels stralen pracht en rijkdom uit.

  • Afstand: 16 km
  • Overnachting: taboriste-camping nabij Karlovy Vary

Kanoën op de OhřeVandaag is een vrije dag ingepland om het prachtige Karlovy Vary en haar omgeving te verkennen.

  • Afstand: 0 km
  • Overnachting: taboriste-camping nabij Karlovy Vary

Kanoën op de OhřeVandaag leuke stukjes van de rivier met extra spanning op de stroomversnelling Hubertus. Deze stroomversnelling kun je eindeloos oefenen, de rest van de dag vrij programma. Onderweg tref je telkens lichte stroomversnellingen aan. De vaart krijgt een beetje vaart. Een leuke onderbreking kan een wandeling zijn naar de “Rosten van elfjes” (Skály skrítku). Je komt door het stadje Kyselka, daar wordt de meest beroemde mineraalwater Mattoni uit de grond getapt.

We leggen aan op de camping in Radošov.

  • Afstand: 18 km
  • Overnachting: camping in Radošov

Kanoën op de Ohře Op de laatste dag komen we vooral veel stroomversnellingen tegen en het peddelen gaat vanzelf. De spannende stroomversnellingen dagen ons uit.

We eindigen in het plaatsje Stráž nad Ohří, een stuk verder op ligt de stad Klášterec nad Ohří, waar nóg een prachtig kasteel staat.

  • Afstand: 12 km
  • Overnachting: geen

Kanoën op de OtavaTijdens deze tour is er veel vrijheid voor eigen invulling van de dag. Een aantal momenten op de dag zijn gezamenlijk: het ontbijt met o.a. korte bespreking van dagprogramma, de start en de finish.

Op de vrije momenten en tijdens de avonden is er in principe GEEN programma maar soms worden er toch activiteiten georganiseerd (o.a. kampvuur, spelletjes, stadsbezoek etc.) waaraan je facultatief kunt meedoen. Verder is het ophalen/wegbrengen van de bagage een dagelijks gezamenlijk ritueel. Het tentenkamp waar de kanomaterialen liggen en waar het dagelijkse ontbijt is kun je je bij aansluiten. Je kunt ook besluiten om een rustiger hoekje met meer privacy van de camping te zoeken.

Het is niet verplicht om alle dagen te gaan kanoën. In overleg met de gidsen kun je de tijd nemen voor een rustdag op de camping aan het water of je kunt erop uit trekken om de omgeving met de vele bezienswaardigheden te gaan bewonderen.

Je komt meestal tussen 17.00-18.00 aan op de bestemming. Dan moet je je kamp maken: tent opzetten en inrichten voor de nacht. Omkleden en indien mogelijk natuurlijk even douchen (niet op alle campings mogelijk) en zorgen voor het eten. Om circa 20.00 uur ben je doorgaans klaar en heb je tijd om de avond zelf in te vullen.

Wil je onderweg in een van de dorpjes of stadjes iets langer stoppen om een burcht of museum te bezoeken overleg dit dan met de gids/reisbegeleiding. In de avond is bezoek vaak niet mogelijk vanwege beperkte openingstijden.

Gegarandeerd vertrek

Wat houdt “gegarandeerd vertrek” in? Wat we hiermee bedoelen is dat de data gegarandeerd vertrek bieden. Het komt best vaak voor dat we moeten uitwijken naar een andere rivier of groepen moeten samenvoegen (of juist moeten splitsen). Redenen zijn o.a. te weinig of te veel aanmeldingen, hoog water, laag water, extreem weer, werkzaamheden, evenementen en lokale verordeningen.

Je kunt kiezen uit de volgende typen kano's en of rafts .

  • 2-persoons rubberen kano
  • 2-persoons polyester kano
  • 3-persoons polyester kano
  • 1-persoons kayak (er geldt toeslag)
  • 4- of 6-persoons raft

Wij maken gebruik van de hieronder genoemde accommodaties. De kamertypen kun je in het boekingsformulier kiezen.

Club boaters Karlovy Vary

Club boaters Karlovy Vary

We offer tourist accommodation and the possibility of camping in a fenced area of ​​the shipyard in the center of Karlovy Vary. Camping can also be used by tourists and cyclists – from the surrounding cycle path. Water Hot + Cold – WC – washroom – shower – Wifi all available

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Karlovy Vary – West-Bohemen
  • Adres: Dolní Kamenná 1029/16, 360 05 Karlovy Vary, Czechia
  • Faciliteiten: WIFI
  • Hoogte :

Vodácké tábořiště Kemp Baron Královské Poříčí

Vodácké tábořiště Kemp Baron Královské Poříčí

Boating campsite on the banks of the Ohře River between the towns of Sokolov and Loket in the village of Královské Poříčí

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Sokolov – West-Bohemen
  • Adres: Zahradní 35601 Kralovske Porici, Czech Republic
  • Faciliteiten:
  • Hoogte :

Kemp U Piráta

Kemp U Piráta

– Kamperen vanaf 1.6. in volle werking en klaar, evenals de kroeg en bootverhuur, we kijken ernaar uit u te zien – U kunt ons vinden in Kynšperk nad Ohří bij de houten loopbrug , op de kruising van de straten Okružní en Nádražní, in de buurt van het voetbalveld – De camping is goed uitgerust met een capaciteit van ca. 50 tenten, warme douches, koud Pilsen, versnaperingen, parkeerplaats – Contactpersoon: 00420 736 101 570

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Sokolov – West-Bohemen
  • Adres: Kemp U Piráta, Kynšperk nad Ohří 357 5, Czechia
  • Faciliteiten: WIFI
  • Hoogte :

Penzion u Vlčků

Penzion u Vlčků

Het pension ligt in centrum van Cheb.

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Cheb – West-Bohemen
  • Adres: Májová 40, Cheb, 35002, Czechia
  • Faciliteiten: WIFI; Honden; Parking
  • Hoogte : 128 m

Hospoda a penzion Dubina

Hospoda a penzion Dubina

Pension met eenvoudige camping aan de rivier de Ohře.

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Dubina – West-Bohemen
  • Adres: Dubina 30 362 72 Kyselka, Czechia
  • Faciliteiten: Honden; Parking
  • Hoogte :

U Mlýna

U Mlýna

Eenvoudige camping aan de rivier de Ohře.

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Vojkovice – West-Bohemen
  • Adres: Děkanská 102, 411 18 Budyne Nad Ohri, Ústecký Kraj, Czech Republic
  • Faciliteiten: Honden; Parking
  • Hoogte :

Camping Loket

Camping Loket

Eenvoudige camping aan de rivier de Ohře.

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Loket – West-Bohemen
  • Adres: Rooseveltova E 146, Loket, 357 33, Česká republika
  • Faciliteiten: Honden; Parking
  • Hoogte :

Camping Hogan

Camping Hogan

Eenvoudige camping aan de rivier de Ohře.

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Dasnice – West-Bohemen
  • Adres: 50° 08′ 09″N 12° 34′ 45″E
  • Faciliteiten: Honden; Parking
  • Hoogte :

Camping Na Špici

Camping Na Špici

Camping aan de rivier de Ohře.

  • Aantal sterren:
  • Website: website
  • Locatie: Radošov – West-Bohemen
  • Adres: Na Špici, Radošov 87, Kyselka 362 72, Czechia
  • Faciliteiten: Honden; Parking
  • Hoogte :

Opties

Huur materiaal

kunststof kano (2-persoons) type Vydra vanaf €0

De polyester kano's zijn makkelijk wendbaar en snel (type Vydra, Samba of Ardeche). Hiervoor is wel enige ervaring vereist! Indien gewenst kunnen de deelnemers kiezen voor meer stabiele rubberen opblaaskano. ⇒ Kies het gewenste aantal 2-persoons kano's.
kunststof kano (2-persoons) type Vydra

reddingsvest/zwemvest vanaf €0

Voor deelnemers tot en met 14 jaar is zwemvest verplicht. ⇒ Kies het aantal zwemvesten.
reddingsvest/zwemvest

rubberen kano (2-persoons) vanaf €7

De stabiele rubberen opblaaskano's zijn van het type Palava of Orinoko. Indien gewenst kan ook gekozen worden voor de snellere en makkelijker wendbare polyester kano's.⇒ Kies het gewenste aantal 2-persoons rubberen kano's.
rubberen kano (2-persoons)

trekkers tent vanaf €24

Je kunt zelf een tentje met matras/luchtbed meenemen maar je kunt het ook van ons huren. Wij verhuren eenvoudig op te zetten trekkerstenten. Er is een beperkt aantal tentjes beschikbaar. ⇒ Kies het aantal tentjes dat je wil huren.
trekkers tent

raft Colorado (3- tot 6-persoons) vanaf €0

Raft type Pulzar of Colorado (inflatable), geschikt voor 3 - 6 personen. ⇒ Kies het gewenste aantal rafts.
raft Colorado (3- tot 6-persoons)

kajak (1-persoons) vanaf €14

De eenpersoons kajaks worden alleen verstrekt aan deelnemers met duidelijk aantoonbare kano ervaring! Kajaks zijn in beperkte hoeveelheid beschikbaar. ⇒ Kies het gewenste aantal kajaks.
kajak (1-persoons)

Verzekeringen

Reis- of annuleringsverzekering prijs online berekenen

Wij adviseren een reisverzekering af te sluiten, dit kan o.a. bij LTA Verzekeringen. Wilt u een annuleringsverzekering afsluiten? Dit dient te gebeuren binnen 7 dagen na boekingsdatum.

Slechts 20% leest de polisvoorwaarden. Bereken premie bij LTA →

LTA Verzekeringen

Kaart

Bekijk kaart

Bekijk de kaart met details

Video

Prijzen

Beschikbaarheid & Prijzen

Aantal personen
2
Beschikbaarheid laden...
Voordeligste vertrek
Beschikbaar
Startdatum: klik om je boeking te starten
Reisduur

Prijzen per persoon, op basis van de voordeligste kamerindeling. Kies je een andere kamer of reis je alleen, dan zie je de exacte prijs in de volgende stap. Kies een datum en klik nogmaals om te boeken.

Inclusief

Hieronder staat aangegeven wat inclusief is bij de kanotour Ohře, het is met name afhankelijk van uw keuze voor de 6-daagse of 4-daagse variant.

  • 5 of 3 nacht(en) kamperen op diverse campings in eigen tent (stageld en toeristenbelasting inclusief)
  • 5 x of 3 gezamenlijk ontbijt (bij voorkeur eigen bestek, kopje en bordje meenemen)
  • Huur kano en bijbehorende materialen (paddels, waterdichte ton/zak)
  • Kinderen onder 14 jaar krijgen een zwemvest (verplicht)
  • Informatiepakket
  • Vervoer van de chauffeur of bagage aan einde van iedere dag (u hebt dus steeds uw eigen auto op de camping).
  • Deskundige gids/instructeur
  • Organisatie kosten

Exclusief

  • Maaltijden (wel ontbijt!)
  • Eventuele parkeerkosten op de campings
  • Full colour riviergids met o.a. detailbeschrijvingen van alle stuwen en versnellingen
  • Eenmalig boekingskosten

FAQ

Zoek hier in de veelgestelde vragen

Ja dit arrangement valt onder de SGR garantie.

Per 1 februari 2021 wordt er door SGR-deelnemers een bijdrage van €5,- per persoon per boeking in rekening gebracht. Omdat jij als reiziger hier ongetwijfeld meer informatie over wil, hebben wij een aantal veelgestelde vragen opgesteld. Op de website van SGR worden alle vragen beantwoord.

Meer informatie over de SGR covid bijdrage: zie de website van SGR.

Kort gezegd: Tsjechië heeft een gematigd landklimaat. Ten opzichte van de zomers in Nederland zijn de zomers in Tsjechië warmer en bestendiger.

Klimaat Tsjechië

Tsjechië heeft een gematigd landklimaat. Het gematigde zit hem vooral in de zomers. Die zijn warm, maar niet extreem. In de hoofdstad Praag is het hartje zomer gemiddeld 23°C. ’s Winters is het koud. In januari, de koudste maand, komt het kwik maar zelden boven nul uit. Doordat de oceaan redelijk dichtbij is, valt er ’s winters door de vochtige, koude lucht genoeg winterpret te beleven. In het Bohemer Woud en het Reuzengebergte zijn meer dan voldoende wintersportmogelijkheden.

https://www.weeronline.nl/Europa/Tsjechie/137

Ja er is een gedetailleerde kanogids is beschikbaar in het Tsjechisch. Klik op de blokken in de middelste kolom je je stapt van kanostation naar kanostation.

De rustige tot en met lichtstromende rivieren zoals Ohře, Vltava, Berounka en Sázava hebben drie moeilijkheidsgraden: ZWA, ZWB en ZWC. De snel stromende en wilde rivieren hebben zes graden (WW I t/m WW IV). In uitzonderlijke gevallen (veel regen, veel smeltwater) kan WW I of hoger bereikt worden ook in de rustige tot en met lichtstromende rivieren. Doorgaans geldt er dan een strikt vaarverbod in genoemde rivieren.

Deze tour is geschikt voor de enigszins ervaren recreatieve kanoër. We maken op onze website onderscheid in 5 verschillende niveaus (niveau 7 zou olympisch niveau zijn), voor deze tour geldt 1 tot 2 uit 5.

Niveau classificatie wandeling Niveau classificatie wandeling Niveau classificatie wandeling Niveau classificatie wandeling Niveau classificatie wandeling klasse ZWA

stilstaand water – meren, stuwmeren

Niveau classificatie wandelingNiveau classificatie wandelingNiveau classificatie wandelingNiveau classificatie wandelingNiveau classificatie wandeling klasse ZWB / ZWC

rustig water – zwak stromend water tot lichtstromend

Op /wiki/International_scale_of_river_difficulty lees je meer over niveau classificatie van rivieren en vaarwateren voor kanoën en raften.

Je kunt een maatwerk programma door ons laten opstellen van een bestaande tour of activiteit. We passen de tour/activiteit dan aan op basis van jouw specifieke wensen. Je kunt je specifieke wensen in een email zetten en/of even telefonisch met ons bespreken. Ook kun je het online boekingsformulier van de betreffende tour/activiteit invullen en dan in stap 3 je specifieke wensen vermelden bij het veld “NOTITIES EN SPECIALE VERZOEKEN”.

Voor maatwerk hebben we antwoord nodig op de volgende vragen, alle antwoorden mogen in eerste instantie “bij benadering”:

  • de reisdata / de datum van de activiteit
  • aantal personen totaal(volwassenen, kinderen, studenten, scholieren)
  • aantal personen gespecificeerd naar volwassenen, kinderen, studenten, scholieren etc.
  • (indien van toepassing) gewenste kamertypen: privé meerpersoonskamer/familiekamer(s), tweepersoonskamers(s), dormitories/slaapzalen
  • gewenste activiteit(en): bijvoorbeeld wandelen, fietsen, kanoën, klimmen, boogschieten etc.
  • gewenst gebied: bijvoorbeeld Reuzengebergte, Boheems Paradijs, Ohře vallei, Sázava vallei
  • korte schets van de deelnemers/groep: bijvoorbeeld wat is conditieniveau?
  • zijn er bijzondere wensen (vegetarisch, allergieën etc.)
  • eventueel: beschikbare budget.
  • hoe komen jullie ter plekke (eigen vervoer, bus, trein). Is er een aanvullende transfer gewenst?
Op een dagje kanoën krijg je van ons per kano doorgaans een waterdichte ton van 50 liter inhoud mee waarin je je kleding en je mobiel kunt bewaren gedurende de tocht.

Ook krijg je van ons een zwemvest. Alhoewel je op de meeste plekken gewoon staan in de Tsjechische rivieren kan een zwemvest – ook als je een goede zwemmer bent – bij een stuw of op de diepere delen net wat meer zekerheid bieden.

Essentieel zijn dus waterschoenen, zonnebrand, een hoed en water!

Bij de kanotochten geldt in ieder geval het volgende advies om zelf mee te nemen:

  • waterschoenen (in ieder geval geen losse slippers)
  • zonnebrand (bij voorkeur zo milieuvriendelijk als mogelijk, zie https://kimopreis.nl/duurzame-zonnebrand/
  • een petje of hoed of doek tegen de zon
  • een waterdichte telefoonhoes
  • geld, (opgeladen) mobieltje, reisdocumenten etc in de waterdichte ton
  • wat energie in de vorm van lunchpakketje en/of snoep. In de weekenden en in de vakanties zijn er onderweg ook diverse restaurants/buffets waar je de calorietjes kunt aanvullen.
  • een handdoek en/of droog t-shirt
  • voldoende water (minimaal 1,5 liter per persoon)!

In het hoogseizoen prefereren wij dat tochten met overnachtingen vroegtijdig vastgelegd worden. Last minute boekingen zijn mogelijk, houdt hierbij rekening dat er om enige flexibiliteit gevraagd kan worden.

Tijdens het kanoën is het aan te raden waterschoenen te dragen.  Op de rivierbodem liggen stenen die doorgaans mooi afgesleten rond zijn maar enkele stenen kunnen flink scherp zijn.

Waterschoenen huren is in Tsjechië niet gebruikelijk vandaar dat wij ze niet aanbieden. Als je gympen of in ieder geval schoenen aan hebt die vast kunnen (bij voorkeur dus geen losse slippers) dan is dat doorgaans voldoende, dat is eigenlijk wat iedereen normaliter doet. Tegenwoordig hebben veel mensen standaard al waterschoenen in hun vakantie assortiment.

Ja, zwemdiploma A is verplicht. Zwemdiploma B wordt aangeraden

Waterdichte 50 liter ton geschikt voor het opbergen van spullen tijdens het varen.Bij onze meerdaagse kanovakanties op de diverse Tsjechische rivieren (Ohře, Jizera, Berounka, Vltava) krijg je van ons waterdichte tonnen zodat je je bagage steeds droog kunt houden als je gaat kanoen.

Tonnen (max 50 liter) zijn te klein voor matjes en tenten. Die zul je bijvoorbeeld in vuilniszakken mee kunnen nemen. Een andere oplossing (die veel mensen kiezen) is om de bagage met je eigen auto zelf alvast naar de eindplek van de dag te brengen. Om vervolgens met trein / bus / taxi terug naar startplek te gaan. Je hebt dan dus iedere dag zowel je auto als je bagage op de plek waar je gaat overnachten.

Ook is het mogelijk een transfer van het begin tot het eindpunt van de dag of gehele tour voor bagage of personen door ons te laten regelen. Als je voor deze optie kiest maken we vooraf altijd een maatwerk prijsvoorstel.

Wat houdt “gegarandeerd vertrek” in? Wat we hiermee bedoelen is dat de data gegarandeerd vertrek bieden. Het komt best vaak voor dat we moeten uitwijken naar een andere rivier of groepen moeten samenvoegen (of juist moeten splitsen). Redenen zijn o.a. te weinig of te veel aanmeldingen, hoog water, laag water, extreem weer, werkzaamheden, evenementen en lokale verordeningen.

Wilt u een reis- of annuleringsverzekering afsluiten?

Ja, u kunt een reis- of annuleringsverzekering afsluiten via ons maar U dient de premie direct aan LTA te betalen. In onze bevestigingsmail verstrekken wij een directe link naar de online module van LTA waarmee de klant direct zelf de meest gunstige reisverzekering kan afsluiten. Wij rekenen geen aanvullende kosten voor een verzekering. Let op dat een annuleringsverzekering afgesloten dient te worden binnen 7 dagen na boekingsdatum.

Lees de polisvoorwaarden!

Slechts 20% leest de polisvoorwaarden en dat kan op zijn minst leiden tot teleurstellingen. Vul het formulier in op de site van LTA en je ziet direct waar je aan toe bent wat betreft kosten en voorwaarden.

U kunt online een annuleringsverzekering of een kortlopende reisverzekering afsluiten bij LTA Lifecard-Travel-Assistance. De betaling verloopt direct via LTA Lifecard-Travel-Assistance.

U kunt de gegevens voor uw reisverzekering ook telefonisch of per e-mail naar ons sturen. U ontvangt dan van ons de polis en een aanvullende factuur voor de betaling.

Inbegrepen is het volgende:

  • overnachtingen in eigen tent (kosten staplek en toeristenbelasting);
  • gezamenlijk ontbijt;
  • huur kano en bijbehorende materialen;
  • dagelijks transfers naar volgende overnachtingsplek;
  • en een deskundige gids/instructeur zijn inbegrepen.

Overige maaltijden, eventuele entreekosten bij een facultatieve excursie onderweg en parkeerkosten zijn niet inbegrepen.

Een tentje en matjes zijn zeker mogelijk.

Let op: slaapzakken verhuren wij niet i.v.m. hygiëne overwegingen. Slaapzakken en/of lakenzakken dien je dus zelf mee te nemen.

De slaapzakken kun je in de boot in de verstrekte waterdichte ton(nen) of bijvoorbeeld in een (dubbele) vuilniszak meenemen.

Tip: wat je ook kunt doen is in de ochtend alvast naar het eindpunt van de dag gaan (met je auto) en daar dan je tentje alvast opzetten op de camping en je matjes en slaapzakken in het tentje leggen of in je auto laten en dan met openbaar vervoer weer naar het startpunt van die dag reizen. Dit is wat in Tsjechië vaak gedaan wordt wat betreft organiseren van meerdaagse kanotochten.

 

De kanotocht was VEEL BETER georganiseerd dan vorig jaar. De kanoleiders waren vrolijk, namen duidelijk op een prettige manier leiding en zochten veel meer contact met de hollanders. Het leuke daarvan was dat wij hollanders daardoor echt meer bij de gehele kanogroep hoorden en duidelijk meer contact met de Tsjechen in de groep kregen. Vorig jaar waren echt de hollanders op elkaar aangewezen, dus dat was dit jaar echt leuker en beter.
De kanovakantie was erg geslaagd! We hebben vier dagen gekanood, we vonden de natuur heel mooi. Na het weekend was het heerlijk rustig op de rivier. Elke avond hebben we een kampvuurtje gemaakt; super dat zomaar mag daar :-)
De kanovakantie op de Ohre was geweldig leuk. Een kano-vakantie in Tsjechie is voor ons wel voor herhaling vatbaar. Gelukkig was het weer goed; met slecht weer lijkt het me vreselijk. Jullie hebben ons steeds vriendelijk te woord gestaan / gemaild; dat was prettig. De info vooraf met informatie over de routes, de gevaren, de campings langs de route, was erg nuttig. De camping bij Loket was erg vol en de man wilde ons weg sturen omdat we niet hadden gereserveerd. Gelukkig was er een vriendelijke tsjech die het voor ons op nam en toen mochten we toch nog blijven. We hebben de Tsjechen ervaren als een vriendelijk volk. We zijn tijdens het kanoën geen Nederlanders tegengekomen. Daar waren we enigszins verbaasd over, maar we vonden het niet erg. De info per mail over drinkwater, slecht weer, verzekeringen e.d. kwam te laat; toen waren we al weg. Ik heb 'm pas achteraf gelezen. Als er geen drinkwater op de camping was, kon je altijd flessen water kopen. Het was wel handig geweest om te weten dat er op veel campings geen brood te koop was (wel genoeg bier overal:)) Maar we hebben het prima gered. 't was echt leuk.

Klantbeoordelingen

4,3· 6 beoordelingen
anoniem
★ ★ ★ ★ ★

Deze 2-daagse was een zeer leuke tocht, perfect te doen met kinderen. Heel relaxt en niet moeilijk.
Aanrader: De natuurcamping Hubertus, ong 5km voorbij Karlovy Vary.

Kanovakantie Ohře groepsreis
via actief-in-tsjechie.nl
Jasja van Loon
★ ★ ★ ★ ★

Het was een leuk avontuur, gelukkig dat er nog een gezin met kinderen mee was anders was het toch een teleurstelling geworden. Het was allemaal heel ontspannen zo dobberen door het Tsjechische landschap. Reisleiding was prima wachtte netjes bij gevaarlijke stukken. De campings basic maar wel gezellig en schoon. Alleen bij de laatste camping was geen schaduw en da's best warm met 37 graden.

Kanovakantie Ohře groepsreis
via actief-in-tsjechie.nl
anoniem
★ ★ ★ ★ ★

Wij boekten de driedaagse kanotocht op de Ohre. Vooraf gelogeerd in Cheb, waar niet betaald bleek voor het ontbijt, maar dat werd in de loop van de nacht nog rechtgezet. De kano's zijn basic, de briefing ook. Gelukkig ontvingen we op voorhand van Actief in Tsjechi

Kanovakantie Ohře groepsreis
via actief-in-tsjechie.nl
anoniem
★ ★ ★ ★ ★

De reis was goed. De informatie die je vtv had gegeven was prima.
(De campings langs de Ohre waren in het weekend overigens overvol en luidruchtig.)

Kanovakantie Ohře groepsreis
via actief-in-tsjechie.nl
anoniem
★ ★ ★ ★ ★

De kanovakantie op de Ohre met mijn twee dochters was een heel aangename ervaring, we hebben er alledrie erg van genoten. Enige minpuntje vond ik de campings en het ontbijt. Ik hoef niet veel luxe te hebben, ik ben best tevreden met een wei in een bos als die mooi gelegen is. En daar wringt het schoentje: we kwamen terecht op lawaaierige en overvolle campings in de buurt van een fabriek of op het tuintje van de lokale voetbalclub. Als je de natuur in wil, zijn dat niet bepaald fijne overnachtingen.
Het gaat niet om de luxe, maar om de rust.
Het ontbijt was ook niet veel soeps, iets gezonder (bio? iemand?) en met minder afval had best gemogen. Het heeft weinig zin van de natuur te willen genieten om die dan vuil achter te laten.

Laat die puntjes van kritiek geen afbreuk doen aan mijn eerste opmerking: de tocht is heel fijn, en ook de begeleiding is heel vriendelijk en behulpzaam (mijn tent bleek kapot te zijn en ze leenden mij onmiddellijk hun eigen persoonlijke tent.)

Kanovakantie Ohře groepsreis
via actief-in-tsjechie.nl
anoniem
★ ★ ★ ★ ★

Het was een fijne reis, we hebben er van genoten! Hartelijk dank voor het organiseren van onze reis! Het was de moeite waard.

Kanovakantie Ohře groepsreis
via actief-in-tsjechie.nl
Snelle feiten & cijfers
Prijs vanaf €102 per persoon
Reistype Tour met overnachting(en)
Comfort Comfortklasse
  • Geen accommodatie — Niet van toepassing; geen overnachting inbegrepen.
  • Toeristenklasse — Basic niveau. Doorgaans weinig luxe. Gedeelde faciliteiten.
  • Economyklasse — Redelijk niveau. Enige luxe. Meestal privéfaciliteiten.
  • Standaardklasse — Goede accommodaties met privéfaciliteiten.
  • First class — Zeer goede accommodaties met privéfaciliteiten. Extra voorzieningen zoals restaurant etc.
  • Luxeklasse — Zeer goede accommodaties met privéfaciliteiten en toplocaties.
  • Diverse niveaus — Diverse niveaus; alleen van toepassing op meerdaagse reizen.
Niveau Niveau (fysieke zwaarte)
  • Alle niveaus — Geschikt voor iedereen; geen bijzondere conditie nodig.
  • Gemiddeld — Een normale conditie volstaat.
  • Fit — Een goede conditie is vereist.
  • Uitdagend — Voor ervaren, goed getrainde deelnemers.
  • Extreem — Zeer zwaar; topconditie vereist.
Reisbegeleiding gids/chauffeur
Duur 4 of 6 dagen
Beschikbaar augustus
Categorieën kamperen kanoën
Highlights
  • Loket met kasteel
  • Kuuroord Karlovy vary
  • Leuke stroomversnellingen
  • Prachtige natuur
  • Authentieke plaatsjes